Kır Otu

Kır otu sadece ot olarak kabul edilmesi dışında birçok özelliğe sahip olan bu otlar özellikle hayvancılık alanında besin takviyesi olarak tercih edilebilir. Oldukça eski bir tarihe kadar uzanan bu ot hayvan yemi olarak kullanılması dışında insanların birçok hastalıkta ve rahatsızlıkta kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Geçmişten  günümüze kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Firmamız tarafından üretilen ve özellikle hayvan yemi olarak kullanılan kır otu insan sağlığına olan etkileriyle de dikkat çeken bir bitkidir. Genellikle yol kenarlarında ve sulak arazilerde yetişebilen otlardır. Ülkemizin neredeyse bütün bölgelerinde doğal olarak da yetişebilen otlar arasında yer alıyor. Sizlere bu mucizevi otu hayvan yemi ve diğer kullanımlarınız için uygun fiyatlı bir şekilde sunuyoruz. Bilenen 7 türe sahip bu otun sağlık açısından birçok avantajı bulunuyor. Ancak firmamız bu ürünleri sektörümüz gereği hayvan yemi olarak siz değerli müşterilerine tonajlı bir şekilde satışa sunuyor.

Kır Otu Fiyatları

Kır otu fiyatları sezonluk, mevsimlik ve kalitesine göre değişmektedir. Tonajla satın aldığınızda daha uyguna gelen bu otları kiloyla satın aldığınızda daha pahalıya mal edebilirsiniz. Genellikle bu otlara zorlu hava koşullarından etkilenmek istemeyen hayvan üreticileri ilgi gösterirler. Çünkü kış aylarında kırsal bölgelerde yoğun kar ve yağmur yağışı hayvanların telef olmasına ve farklı sebeplerden kaybedilmesine sebep olduğu için birçok hayvan üreticisi hayvanlarını verimli bir şekilde çoğaltmak ve satışa sunana kadar sağlıklı beslemek için bu tarz yemlik otlara başvururlar. Firmamızın kır otu fiyatları konusunda inisiyatif alarak yaptığı bir fiyat çalışması yoktur. Tarım bakanlığı ve Tarım İl Müdürlüklerinin gözetiminde ve hükmündeki fiyat politikalarına uygun şekilde fiyatlandırma yaparak, sizlere oldukça verimli alanlarda yetiştirip sunduğumuz bu ürünlerin satışı yapıyoruz.

Kır Otu Kullanım Alanları ve Özellikleri

Doğal silikon içeriğine sahip olan bu ot hem insan hem de hayvanların kemik gelişimine katkı sağlamaktadır. Sağlık açısından birçok yararı olan bu ürünümüz, hayvanların ekstra besin takviyesi olarak tüketebileceği ürünlerden biridir. Ayrıca kendi evlerinizde bu bitkiyi kaynatarak kemik gelişimi için bitki çayı formunda tüketebilirsiniz. Ayrıca hayvanlarda ve insanlarda vücut ve kemik ağrılarına iyi gelen bu ürün, tarih öncesi zamanlarda savaşlarda yaralanan ve atın üzerinden düşüp kemikleri kırılan askerlerin vücudunu iyileştirmek için bir ilaç olarak kullanılıyormuş. Firmamız mucizevi etkilere sahip olan bu ürünleri siz değerli müşterilerine uygun fiyat politikasıyla sunmaktadır.